Güzel Okul Yarışması

 

Her Okul Güzeldir.

Eğitim adına yapılan her faaliyet anlamlıdır.

Güzelliklerin paylaşıldıkça çoğaldığına inanıyoruz.

Fiziki güzelliklerin hoyratça yarıştırıldığı dönemimizde okulların güzelliklerini ön plana çıkarmak istiyoruz.

Kategoriler

Ekolojik Güzel Okul

Ekolojik Güzel Okul

Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakma amacıyla hareket eden, doğaya, dünyaya değer veren ve fayda sağlayan, çevre duyarlılığına sahip, okuldaki yeşili ve doğallığı sağlamış, okul içi ve okul dışı etkinlikleriyle de doğayı destekleyen okulların yarışacağı kategoriyi ifade etmektedir.

Sanat Güzeli Okul

Sanat Güzeli Okul

Sanatı seven ve destekleyen, sanatsal aktivitelere katılım ve katkı sağlayan, sanat atölyeleri ile öğrencilerini destekleyen, yerel ve kültürel aktivitelere katılım sağlayan, sanatla alakalı etkinliklerde ilgi sahibi okulların yarışacağı kategoriyi ifade etmektedir.

Spor Güzeli Okul

Spor Güzeli Okul

Sporu seven ve destekleyen, okul içi ve dışı etkinliklerle öğrencilerine sporun önemini gösteren, öğrencilerin spor faaliyetlerinde bulunabilmesi için yeterliliğe sahip ve yurtiçi/yurtdışı spor müsabakalarında ilgi ve derece sahibi okulların yarışacağı kategoriyi ifade etmektedir.

Bilim Güzeli Okul

Bilim Güzeli Okul

Bilime katkı sağlayan, bilimle alakalı yurtiçi ve yurtdışı etkinliklere ve yarışmalara katılım sağlayan ve derece sahibi olan, yetkin bir laboratuvara sahip, öğrencilerin bilime dair çalışmalar ve deneyler gerçekleştirebildiği ve gelişme gösterebildiği okulların yarışacağı kategoriyi ifade etmektedir.

Teknoloji Güzeli Okul

Teknoloji Güzeli Okul

Teknolojiyi eğitime yansıtabilmiş ve etkin olarak teknolojiden yararlanan, öğrencilerine de bu bağlamda teknolojiyi sevdiren, öğrencilerin teknolojiyle ilgili çalışmalarını ve yurtiçi/yurtdışı etkinliklerde ilgi ve derece sahibi okulların yarışacağı kategoriyi ifade etmektedir.

Engelsiz Okul Güzeli

Engelsiz Okul Güzeli

Öğrencilerin okul toplumu içindeki sosyal yaşamın tam bir parçası olmasını sağlayarak mümkün olan en yüksek seviyede görevlerini yerine getirmelerine olanak veren, özel gereksinimi olan öğrenciler için gerekli fiziksel düzeneklere sahip, bu konuda diğer okullara örnek olan okulların yarışacağı kategoriyi ifade etmektedir.

Proje Güzeli Okul

Proje Güzeli Okul

TÜBİTAK, AB, Erasmus, Kalkınma Ajansı, bakanlıklar, konsolosluklar vb. kurumlardan uluslararası proje desteği alan ve yürürlüğe koyan okulların yarışacağı kategoriyi ifade etmektedir.

Köy Güzeli Okul

Köy Güzeli Okul

Köy okulları olarak içerisinde bulunduğu bölgeye farklılık katan, yerel halkı eğitime katan, öğrencilerin akademik gelişiminde fark yaratan okulların yarışacağı kategoriyi ifade etmektedir.

Değerlendirme Kriterleri