Ev Okulu Derneği ailesi olarak çocuklarımızın fikirlerini desteklemek ve yeni fikirler üretmelerini teşvik etmek amacıyla amacıyla 2019 yılında düzenlediğimiz Evde Bilim Yarışması’nı yeniden düzenliyoruz.

Prof. Dr. Doğan CÜCELOĞLU’nun onursal başkanı olarak destek verdiği, 2017 senesinde kurulan Ev Okulu Derneği; Türkiye’nin en çok takipçi kitlesine sahip saygın bir sivil toplum kuruluşudur.

Ev Okulu Derneği’nin Misyonu: Ev Okulu Derneği, her türlü eğitim sürecinin ev ve aile ortamında desteklenmesi, ailelerin çocuklarının öğrenme süreçlerine katılması, okul ve ev uyumunun sağlanması, aile bağlarının kuvvetlenmesine yardımcı olmak ve ev okulu sistemlerinin ülkemizde, Türkiye’de tanınmasını amaçlamaktadır.

Ev Okulu Derneği; aileleri, anne–babaları, eğitimcileri, çocukları destekleyen pek çok eğitim faaliyetini organize etmektedir:

Çocuklar; günün büyük çoğunluğunu okullarında geçirmekte ve evde geçirdikleri süre içerisinde eğitim/öğretim çalışmalarına (ödevler, projeler, sınav çalışması vb.) devam etmektedir. Bu süreçte de ebeveynlerinin desteğine ihtiyaç duymaktadırlar. Aynı zamanda aileler de evde çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmek için arayış içerisindedir.

Çocukları okula götürmek ve onları bazı kitaplar ve bilgisayarlarla yalnız bırakmak, onların gelişimleri için yeterli olamayabilir. Bu durumda ebeveynlerin, çocuklarının keşiflerini ve büyümesini sürekli olarak desteklemeleri beklenmektedir. Evde öğrenme çalışmalarının, okulun yerine geçmesi gerekmez. Eğitimin evde olması, esasında okul süreçlerine de destek mekanizmalarını içinde barındırmaktadır. Ailelerin çocuklarının öğrenme deneyimlerine katılması ve katkı sunması, hem çocukların başarısına hem de aile bağlarının kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır.

Günümüzde her ev bir okula dönüşmekte ve ebeveynler çocuklarının gelişimini büyük bir hassasiyetle takip ederek eğitimlerine destek olmaya çalışmaktadır. Eğitim Evde ve Ev Okulu Derneği, her türlü eğitim sürecinin ev ve aile ortamında desteklenmesi, ailelerin çocuklarının öğrenme süreçlerine katılması, okul ve ev uyumunun sağlanması, aile bağlarının kuvvetlenmesine yardımcı olmayı ve ev okulu sistemlerinin ülkemizde tanınmasını amaçlamaktadır. Çocukların bilişsel, duygusal, sosyal ve akademik gelişimlerine ailenin katılımını arttıracak bilgi ve beceri sahibi olmasını sağlayacak etkinlikler düzenlenmesi hedeflenmektedir. Ebeveynlerin çağın gereklerine uygun, çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak bilgiyi ve bu bağlamda çocukların eğitimine ev ortamında destek olmak hedeflenmektedir. Bu doğrultuda 17.10.2017 tarihinde açılan Eğitim Evde ve Ev Okulu Derneği’miz, bir sivil toplum kuruluşu olarak hem öğrencinin hem de ailenin bu ihtiyaçlarına cevap verme amacıyla faaliyetler yürütmektedir.

Okul dışında devam eden eğitim süreçlerinde, ailenin katkısı ile bireysel öğretim gerçekleşmekte ve çocuk, okulda öğrendiği bilgileri pekiştirme veya yeni bilgiler öğrenme fırsatı yakalamaktadır.  Ailenin katılımının sağlandığı öğrenme süreçlerinde akademik düzeyde destekle birlikte, yaşam becerilerinin kazanılması ve aile içi etkili iletişim kanalı oluşturulmaktadır.

Misyonumuz

Ev Okulu Derneği, her türlü eğitim sürecinin ev ve aile ortamında desteklenmesi, ailelerin çocuklarının öğrenme süreçlerine katılması, okul ve ev uyumunun sağlanması, aile bağlarının kuvvetlenmesine yardımcı olmak ve ev okulu sistemlerinin ülkemizde tanınmasını amaçlamaktadır.

Vizyonumuz

Türkiye’deki her bir evi, eğitim ve mutluluk yuvasına dönüştürmektir.


Ev, eğitimin merkezidir.

Değerlerimiz

DİNLEMEK

Derneğimize başvuran her bir bireyi etkili iletişimin kurallarına dikkat ederek dinleriz.

REHBERLİK

Her bir ailenin farklı yönelimleri, beklentileri ve ihtiyaçları olduğundan hareketle kişiye özel rehberlik hizmeti sunuyoruz.

İŞ BİRLİĞİ

Eğitim adına ben de varım, diyen kişi ve kurumlarla iş birliği kuruyoruz.

KABUL

Kişilerin inanç, ideoloji, düşünce yapılarını ayırt etmeksizin herkese ve her kesime hizmet veriyoruz.

DİSİPLİNLERARASILIK

Birey ve ailelere verilen destek hizmetlerinde farklı uzmanlık alanlarıyla iş birliği içinde çalışıyoruz.

YENİLİKÇİLİK

Günümüz dünyasına değil, geleceğin dünyasına hazırlıyoruz.

ULAŞILABİLİRLİK

Bilginin paha biçilemez olduğu felsefesinden hareketle pek çok içeriği ücretsiz sunuyoruz.

BECERİ ODAKLILIK

Eğitimde akademik skorlardan ziyade ilgi, yetenek, beceri ve karakter gelişimini önemsiyoruz.

Öncelikle çok güzel içerikli eğitim programları düzenledikleri için emeği geçen tüm dernek çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bu güzel hizmetleri piyasaya göre çok uygun vermelerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bir çok uzmanı davet edip seminerler düzenlemeleri çok önemli bir hizmet. Tüm eğitimci, anne babalara ve kendisini geliştirmek isteyen herkese Ev Okulu Derneği etkinlikleri ve eğitimlerine katılmalarını yürekten tavsiye ediyorum.

Özlem V.

Ev Okulu Derneğinin sunduğu eğitimler, alanında uzman egitimcilerden eğitim alabilme fırsatı sunuyor. Aynı zamanda güncel bilgilerden haberdar olmayı sağlıyor. Eğitimleri kaçırdığımız zaman sonradan izleme fırsatının olması muhteşem bir hizmet. Ev Okulu Derneği’ne bize online sunduğu bu eğitimler için çok teşekkür ediyorum. 👏🤗

Nurten S.

Kendinizi gerçekten evinizde hissettiren, kaliteli eğitimler alabileceğiniz bir kurum. İyi ki tanımışım sizleri. İlk günden beri takip ediyorum, eğitimlerine katılıyorum. Hiç pişman etmedi. En uygun ve en kaliteli eğitimleri sağladığınız için çok teşekkürler. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

Gamze Ş.

200'e yakın alanında uzman ve Türkiye'nin değerli hocalarının Ev Okulu Derneği çatısı altında toplandığı mükemmel bir proje. Yapılan zirvelerde geniş kesimlere hizmet sunmaya çalışan şahane bir kadroya sahip. Tüm katılımcılarına değer vermeleri her koşulda bilgilendirilmemiz beni ayrıca çok mutlu eden bir konu. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Teşekkürler Ev Okulu Derneği.

Mehmet S. E.

Ev Okulu Derneği; Bir ruh sağlığı uzmanı olarak eğitimlerinden faydalanabildiğim, eğitimlerini tavsiye ettiğim harika bir yer. 😊 Öğrenci, yeni mezun ya da eğitim ve Psikoloji alanında çalışan herkese ilgi alanlarına göre eğitimler düzenlemektedir. Ailelerin ebeveynlik konusunda daha bilinçli olmalarını sağlayabilecek canlı yayınlar düzenleniyor. Ücretsiz ve çok çeşitli alanlardan akademisyen ve sektördeki uzmanlardan çeşitli konularda faydalanabiliyorsunuz. İyi ki Ev Okulu Derneği!🤩

Eylem T.

Ev Okulu Derneği ile tesadüfen tanıştım. İyi ki tanışmışım.🌹Meslek ve kişisel hayatıma katkı sağlayacak eğitimlere kolaylıkla ulaşabiliyorum. Değerli eğitimcilerle her gün yeni bir şeyler öğreniyorum. Kendimi geliştirebilme imkanı buluyorum. Tam da istediğim içerikler bulunuyor. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

Meral N.

Tercih danışmanlığı sürecinde eğitimlerinize katılmıştım, eğitim sonunda tam da dernek kuruluş amaçlarına uygun öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti vermeniz takdire şayandı. Ayrıca özellikle uzman eğitimlerinizdeki ücretler kar amacı ile yapılmadığını insanlara fayda amacı ile yapıldığını görmek özellikle kar amacı ile hizmet veren bazı derneklere mesaj ve örnek oluşturduğunu düşünüyorum. Çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum.

Murat Ö.

Ev Okulu Derneği ile sevgili Doğan Cüceloğlu hocam vesilesi ile tanıştım. O günden beri takipteyim ve şimdi eğitimdeyiz. Bu benim 2. eğitimim, psikoloji fakültesine katıldım ve memnunum. Ev Okulu Derneği sürekli yeni projelerle ücretsiz veya uygun ücretlerle eğitimler sunuyor. Gelişime, dönüşüme önem verip farkındalık oluşturdukları için teşekkür ediyorum. Alanında duayen isimlerle bizleri buluşturuyorar, sevdiğim hocalarla karşılaşınca heyecanlanıyorum tanımayıp eğitimde tanıyıp sevdiğim hocaları da takibe aldım.

Sümeyye Y.

Aldığım bütün eğitimlerde hakkını verdiler. Eğitimleri veren kişiler alanında uzman ve donanımlı kimselerdir. Süreci çok iyi takip edip her aşamasında destek oldular.

Hatice Ç.

Çalışmalarını takip ederken aldığım enerji beni durmadan kendimi geliştirmeye itiyor.. Etrafımdakileri şaşırtan motivasyonumun kaynağısınız. İyi ki varsınız.😍

Emel A.

    Günümüz dünyasına değil, geleceğin dünyasına hazırlıyoruz.